930×122 CAPRA 5

chindia targoviste

CS MIOVENI A PIERDUT ÎN TÂRGOVIȘTE

Cu puțin timp în urmă s-a încheiat în Târgoviște partida Chindia-CS Mioveni. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 15 a seriei a doua din Liga a II-a de fotbal.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

Târgoviștenii au deschis scorul încă din minutul 4, prin reușita lui Popa. În minutul 29 gazdele și-au mărit avantajul: 2-0, grație golului înscris de Neniță.

Argeșenii au redus din handicap prin Răuță, în minutul 52. Diferența de două goluri în favoarea târgoviștenilor s-a refăcut în minutul 74. A marcat din nou Popa, care a stabilit scorul final al disputei: 3-1 pentru Chindia Târgoviște. Mai precizăm că în minutul 84 autorul golului pentru CS Mioveni, Răuță, a primit direct cartonaș roșu și a fost eliminat de pe teren pentru un fault dur.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

555×222 grota rece