Donaris 930 x 122

minge

CS Mioveni a spart gheața!

În urmă cu câteva momente, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești s-a încheiat partida CS Mioveni-UTA Arad.

Argeșenii au câștigat cu 3-0 (1-0), prin golurile marcate de Ayza (minutul 39), Năstăsie (minutul 53) și Tănasă (minutul 81). Meciul a contat pentru etapa cu numărul 5 a seriei a doua din Liga II la fotbal. Este prima victorie pe care CS Mioveni o obține în această ediție de campionat. Până la disputa cu UTA, argeșenii aveau două înfrângeri și două egaluri. În urma succesului de azi, CS Mioveni acumulează 5 puncte. UTA rămâne pe ultimul loc în clasamentul seriei a doua, cu doar 1 punct.

Etapa viitoare, pe 12 octombrie, CS Mioveni va juca în deplasare, cu Gloria Bistrița. Următorul meci pe teren propriu al argeșenilor va fi pe 19 octombrie, cu Universitatea Craiova.

555 X 222 CAPRA