Donaris 930 x 122

fotbal-player

CS Mioveni, doar egal pe teren propriu

CS Mioveni-ASA Târgu Mureș s-a încheiat în urmă cu puțin timp. Meciul, disputat pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, a contat pentru etapa cu numărul 9 a seriei a doua a Ligii II la fotbal.

Scorul final a fost 1-1 (0-0). Argeșenii au marcat în minutul 59 prin Tănasă, care a reușit o execuție de excepție de la 28 de metri. Oaspeții au egalat repede, în minutul 61, prin Szilagy, dintr-o lovitură liberă de la 17 metri. Din minutul 32, mureșenii au evoluat în 10 jucători, portarul Caparco primind direct cartonaș roșu pentru un fault în afara careului.

În următoarea etapă, programată pentru miercuri, 6 noiembrie, CS Mioveni va juca în deplasare cu FC Olimpia Satu Mare.

Eco moto 555×222