930 x122 grota rece

minge

CS Mioveni, fără replică! Oltenii au câștigat în Pitești!

Liderul seriei a doua a Ligii a II-a la fotbal, CS Universitatea Craiova, a jucat astăzi pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești cu CS Mioveni.

Oltenii s-au impus cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 7 de Curelea. În minutul 80 CS Universitatea Craiova a ratat o lovitură de pedeapsă prin Dragalina. Meciul a contat pentru ultima etapă a turului Ligii a II-a.

În urma înfrângerii de astăzi, elevii lui Ion Moldovan și-au complicat și mai mult situația în clasament, rămânând cu doar 10 puncte acumulate după 12 etape.

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti