Donaris 930 x 122

cs mioveni

CS MIOVENI, ÎNCĂ UN EŞEC

CS Mioveni a suferit al doilea eşec consecutiv în play-off-ul Ligii a doua de fotbal, seria a II-a. De această dată, meciul disputat în urmă cu puţin timp în compania formaţiei UTA Bătrâna Doamnă Arad a fost pierdut de argeșeni pe teren propriu cu scorul de 1-2. În precedenta etapă CS Mioveni pierduse la Gaz Metan Mediaş cu 1-3.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

În meciul de astăzi de la Mioveni CS a deschis scorul în minutul 8 prin Năstăsie. Arădenii au egalat în minutul 26, prin Curtuiuş, pentru ca în minutul 87 Manea să stabilească scorul final în favoarea oaspeţilor.

Precizăm că CS Mioveni poate ocupa la finalul play-off-ului locul 6 în cel mai rău caz, situaţie în care va continua şi în sezonul următor în Liga a doua de fotbal.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti