NOR CURIER 930X122

asa targu mures

fotbal-player

CS MIOVENI, LA PICIOARELE LUI VERDE(Ș) ÎMPĂRAT!

CS Mioveni a jucat în această seară în deplasare cu ASA Târgu Mureș, meci din seria a doua a Ligii a II-a la fotbal.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

Mioveniul a pierdut cu 4-0 (2-0). Golurile mureșenilor au fost marcate de Verdeș, de trei ori (!), în minutul 10, în minutul 2 al prelungirilor primei reprize și în minutul 71, și de Huiban, în minutul 87. Cu doar 1 minut înainte de înscrierea celui de al doilea gol CS Mioveni a rămas în 10 jucători: Negoiță a fost eliminat de pe teren pentru un al doilea cartonaș galben. Tot pentru un al doilea cartonaș galben și Gueye, tot de la CS Mioveni, a fost eliminat în minutul 86. Este prima înfrângere suferită de CS Mioveni după 3 victorii consecutive. În ultimele 4 meciuri la timona echipei s-a aflat Marius Stoica, cel care a rămas să o coordoneze după plecarea lui Ion Moldovan.

În următoarea etapă, care va avea loc pe 5 aprilie, CS Mioveni va juca acasă cu Olimpia Satu Mare.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

555×222 grota rece