NOR CURIER 930X122

minge

CS Mioveni, remiză cu oltenii

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida FC Olt Slatina-CS Mioveni, contând pentru etapa cu numărul 13 a seriei a doua Liga a II-a la fotbal.

Rezultatul final a fost 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 59, prin Ignea. Oltenii au reușit să marcheze primii deși din minutul 29 au evoluat în 10 jucători: Giurcă a primit direct cartonaș roșu pentru că l-a lovit intenționat cu cotul pe Năstăsie, fiind eliminat de pe teren. Elevii lui Ion Moldovan au egalat prin Galan, în minutul 75.

În următoarea etapă, programată pentru 30 noiembrie, CS Mioveni va juca tot în deplasare, cu Universitatea Craiova.

555×222 grota rece