Donaris 930 x 122

cs mioveni

CURAT „MINEREȘTE”! FOTBAL CU CAPETE ÎN GURĂ LA MOTRU!

Nu a fost deloc o simplă formalitate! Deși calculele hârtiei arătau că va fi o partidă ușoară pentru argeșeni, CS Mioveni a avut viață grea astăzi la Minerul Motru.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

Mioveniul nu a reușit să câștige, în ciuda faptului că echipa gazdă este ca și retrogradată. Scorul a fost 1-1 (1-0), golurile fiind marcate de Trifu, pentru gazde, în minutul 31, din lovitură de la 11 metri, și de Vintilă, pentru CS Mioveni, în minutul 55. Gazdele au jucat dur, în minutul 43 Șoo primind cartonaș roșu și fiind eliminat de pe teren în urma unui gest incalificabil: l-a lovit cu capul în gură pe Biceanu. Deși Minerul Motru a evoluat mai mult de o repriză în 10 oameni, argeșenii nu au fost în stare să obțină victoria.

Meciul a contat pentru etapa a șasea a play-out-ului Ligii a II-a la fotbal, seria a doua.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

555 X 222 POSADA 2