Donaris 930 x 122

minge

Etapă cu noroc pentru echipele argeșene din liga a III-a

Etapa a patra a ligii a III-a la fotbal a fost cu noroc pentru cele două echipe argeșene care activează în seria VI-a a acestui eșalon.

După cum v-am informat, SCM Pitești s-a impus cu 4-1 pe teren propriu în fața celor de la Avântul Reghin. Și Atletic Bradu, echipa comunei învecinată cu Piteștiul, a obținut o victorie, chiar în deplasare. Bradu a câștigat cu 3-1 (1-1) disputa cu FCM Târgoviște.

Golurile argeșenilor au fost marcate de Cârstea, de două ori, în minutele 19 și 59, și de Jenaru, în minutul 57. Unicul gol al gazdelor l-a avut autor pe Timofte, în minutul 40.