930×122 CAPRA 5

Constanţa

FARUL A ORBIT ARGEȘUL

Farul a orbit Argeșul. Cu puțin timp în urmă, s-a încheiat SSC Farul Constanța-FC Argeș, partidă din etapa cu numărul 13 a Ligii a II-a de fotbal.

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

Constănțenii au câștigat cu 3-1 (1-1). Având în vedere distanța în clasament dintre cele două echipe (Farul aflându-se în zona retrogradării), rezultatul este o surpriză.

Scorul a fost deschis de piteșteni, prin Cătălin Barbu, în minutul 26. Gazdele au egalat în minutul 39, prin reușita lui Moise. După pauză, elevii lui Emil Săndoi (foto) au jucat slab, permițându-le constănțenilor să preia conducerea, în minutul 57. Autorul golului: Jallow. Rezultatul final a fost stabilit de constănțeni în minutul 66, prin reușita aceluiași Moise.

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

În următoarea etapă, FC Argeș va juca pe teren propriu cu Dacia Unirea Brăila.

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti