930 x122 grota rece

fotbal-player

FC Argeș, eșec usturător la Arad

Într-o partidă încheiată acum câteva momente, FC Argeș a pierdut fără drept de apel la UTA Arad.

Gazdele au învins cu 3-0 (2-0). Golurile arădenilor au fost marcate de Monac, în minutul 18, de Voiculeț, în minutul 44, și de Dosso, în minutul 67. Partida a contat pentru etapa a 24-a a seriei a doua a Ligii II. În celălalt meci al seriei disputat astăzi, ocupanta primului loc, Corona Brașov, a câștigat pe teren propriu cu 4-1 în fața lui Alro Slatina. Celelalte partide ale etapei a 24-a se vor juca mâine.

În ultimele trei jocuri, FC Argeș a reușit să acumuleze doar un punct, după un egal pe teren propriu cu FC Bihor și o înfrângere în deplasare cu FC Maramureș.

555 X 222 POSADA 2