New Profesional Consult 930 x 122

fotbal-player

FC Argeș, victorie la Mioveni

În urmă cu câteva momente, s-a încheiat partida CS Mioveni-FC Argeș. Piteștenii au câștigat cu 2-0, ambele goluri fiind înscrise în prima repriză.

Oaspeții au deschis repede scorul, în minutul 1, la prima fază a meciului, prin Iancu. FC Argeș și-a mărit avantajul în minutul 40, grației reușitei lui Ivănică. Din minutul 62, gazdele au evoluat în 10 jucători, Olteanu fiind eliminat pentru al doilea cartonaș galben. Partida a contat pentru etapa a 26-a a seriei a doua din Liga II.

Victoria de astăzi de la Mioveni vine după ce, în etapa trecută, disputată tot în această săptămână, FC Argeș a câștigat cu 2-0 pe teren propriu în fața lui ACS Poli Timișoara, pretendentă la promovarea în prima ligă.

555×222 grota rece