930×122 CAPRA 5

cupa

FC ARGEȘ, ELIMINATĂ DIN CUPA ROMÂNIEI

FC Argeș 1953 a reluat astăzi sezonul oficial competițional. Din păcate, debutul a fost cu stângul.

Citiți și: Sală de sport nouă pentru copiii unei comune din Argeș

Piteștenii au jucat în Priboieni cu echipa locală A.S. Vulturii, meci contând pentru sferturile de finală ale fazei județene a Cupei României.

Alb-violeții au fost eliminați din Cupă, pierzând cu 4-2 după executarea penalty-urilor. Pentru echipa antrenată de Mihai Zanfir şi Vali Năstase au ratat Chirciu şi Drăcea.

Citiți și: Eveniment de excepție la Pitești Arena!

La capătul celor 90 de minute regulamentare de joc scorul fusese egal, 1-1. Scorul a fost deschis de piteșteni în minutul 48, prin reușita lui Drăcea, gazdele egalând în minutul 89.

Sâmbătă, 14 martie, piteștenii vor relua și disputele din campionat, din Liga IV-a (Județeană). Obiectivul: promovarea în Liga a III-a. (Foto: Facebook FC Argeş 1953)

555 X 222 CAPRA