FC Argeş 1953, echipa suporterilor şi a fostelor glorii alb-violete, a jucat astăzi meciul decisiv din dubla manșă a barajului pentru promovarea în Liga a III-a de fotbal a ţării.
FC Argeş a evoluat pe terenul din Bradu cu Recolta Stoicăneşti, campioana județului Olt, reuşind să se impună cu scorul de 4-1 și să promoveze. Acesta a fost meciul retur. În tur, FC Argeş 1953 a scos un egal preţios, 1-1, pe terenul celor din Stoicăneşti, egal care a ajutat-o foarte mult din punct de vedere moral. Suporterii alb-violeţi au fost, ca de obicei, la înălţime, purtându-i parcă pe aripi pe jucători.
Piteştiul va avea în viitorul sezon două echipe în Liga a III-a: FC Argeş şi SCM Pitești.












![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
