Donaris 930 x 122

FC ARGES 1953

FC ARGEŞ A ÎNCHEIAT SEZONUL CU O VICTORIE ÎN DEPLASARE

Astăzi s-au desfăşurat meciurile contând pentru etapa a 26-a a Ligii a IV-a de fotbal, ultima a acestui sezon.

Citiți și: Exclusiv: Zara și-a făcut bagajele! Centrul Piteștiului rămâne mai pustiu

FC Argeş 1953 a jucat în deplasare, la Viitorul Ştefăneşti, şi s-a impus cu 3-2.

Primii care au deschis scorul au fost alb-violeţii, prin Schumacher, din penalty. La pauză, scorul a fost egal, 1-1. Gazdele au preluat conducerea după pauză, dar FC Argeş a egalat prin Tameş. Raul Neguţ a stabilit scorul final.

Citiți și: Pitești. Veste excepțională! Toată lumea se va bucura

Piteștenii au terminat sezonul pe locul 2, după Unirea Bascov, care va juca în Liga a III-a dacă va trece de barajul de promovare. Totuși, FC Argeș ar putea evolua și ea în sezonul viitor în Liga a III-a, dacă va fuziona cu SCM Piteşti, echipa Primăriei, aşa cum a anunțat recent că ar fi posibil viceprimarul Cornel Ionică. (Foto Arhivă: fcarges1953.ro)

555×222 grota rece