930 x122 grota rece

baraj

FC ARGEȘ, PAS MARE CĂTRE PROMOVARE! AFLĂ REZULTATUL!

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul disputat de FC Argeș 1953 în deplasare cu Recolta Stoicănești, campioana județului Olt. A fost prima manșă a barajului pentru promovarea în Liga 3 de fotbal.

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

Scor final: 1-1 (la pauză, 1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 10, dar piteștenii au egalat repede, în faza următoare, prin Iulian Tameș. La finalul partidei, în minutele de prelungire, Pătrănoiu a ratat un penalty pentru FC Argeș.

Rezultatul reprezintă un pas mare pentru FC Argeș către promovare, promovare care se va decide în a doua manșă, sâmbăta viitoare, pe terenul alb-violeților. (Foto Arhivă: Facebook FC Argeș)

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

555×222 grota rece