930 x122 grota rece

fcarges

FC Arges ramane in Liga II, Dacia promoveaza

Pitesti. 22 mai. 2010.
    Dupa acest etapa, FC Arges ramane in Liga II, ajutand insa decisiv pe Dacia Mioveni sa promoveze in Liga I. FC Arges a remizat, scor 1-1, in deplasare cu UTA Arad, una dintre pretendentele cu sanse la promovare. Astfel, cumulat cu victoria Daciei, ocpanta locului 1, cu scorul de 2-0 in fata celor de la Gaz Metan CFR Craiova, Mioveniul este nou promovata seriei B2. FC Arges a inceput greu partida de pe terenul celor de la UTA Arad, Balasa faultand in careu in minutul 10. Centralul dicteaza lovituta de la 11 m, iar Bosneag este invins de Drida si aradenii preiau conducerea. Balsa isi sterge greseala, reusind sa inscrie cu capul in urma unui corner in minutul 25, iar prima repriya se termina la egalitate, 1-1. Repriza a doua nu adduce nico schimbare pe tabela, fapt ce incinge spiritele atat pe teren cat si in tribune. Antrenorul aradenilor, Popa este trimis in tribune pentru proteste, iar FC Arges ramane in 10 dupa eliminarea lui Alin Popa.
    Dupa etapa a 31-a FC Arges ocupa locul 5 cu 50 de puncte si spune adio promovarii in acest sezon.

555×222 grota rece