NOR CURIER 930X122

fc arges

FC Argeș – victorie în primul amical din 2022

FC Argeș a obținut o victorie în primul amical din 2022.

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

FC Argeș a disputat luni, la Buftea, primul meci din anul 2022. Alb-violenții s-au impus în partida cu rivala CS Mioveni, scorul final 3-1.

Pentru echipa din Pitești au marcat: Arias(min.38), Ișfan(min.70), Palic(min.88), iar pentru CS Mioveni Vereș(min.7).

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

Potrivit paginii oficiale de Facebook a echipei FC Argeș, disputa de la baza de pregătire a FRF a reprezentat un test util pentru antrenorii celor două echipe care au ținut să verifice potențialul jucătorilor pe care îi au la dispoziție.

FC Argeș a reușit să câștige meciul după ce a fost condusă chiar din minutul 7 de CS Mioveni.

Caseta tehnică:

FC Argeș, I repriză: Greab – Tofan, Telcean, Joao Miguel, Latovlevici – Moisie(min.32 Tănase), Raynov – Teles(min.36 Gino Oprescu), Șerban, Dumitru – Arias.

FC Argeș, a II-a repriză: Croitoru – Mălin, Turda, Boldor, Mușat – Meza Colli, Honciu – Ișfan, Daid, Dumitrașcu, Palic. Antrenori: Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi.

CS Mioveni, I repriză: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti, Oancea – Vereș, Dumitriu, Șerbănică, Sanoh – Coșereanu, Rusu.

CS Mioveni, a II-a repriză: Popescu – Balaur, Iacob, Burnea, Oancea – Toma, Dumitriu, Rădescu, Sanoh – Voinea, Buziuc. Antrenor: Alexandru Pelici.