EcoMoto 930×122

cs mioveni

cs-mioveni

GLORIA BISTRIȚEI A APUS ÎN PITEȘTI

CS Mioveni a încheiat în urmă cu puțin timp primul său meci disputat după plecarea de pe banca tehnică a antrenorului principal Ion Moldovan.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

Sub bagheta secundului Marius Stoica, argeșenii au jucat pe teren propriu (pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești) cu Gloria Bistrița și au obținut victoria. Înaintea partidei de astăzi, contând pentru etapa cu numărul 17 a seriei a doua din Liga a II-a la fotbal, CS Mioveni ocupa locul 9 în clasament, cu 17 puncte, iar Bistrița, locul 4, cu 25 de puncte. Gazdele au câștigat la limită, 1-0 (1-0). Unicul gol a fost marcat de Gălan, în minutul 33. În a doua repriză Alin Popa a fost eliminat de pe teren, CS Mioveni fiind nevoită să evolueze în 10 jucători.

În următoarea etapă, care va avea loc pe 22 martie, CS Mioveni va întâlni în deplasare Universitatea Craiova.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena