930 x122 grota rece

inter_rapid068

Interul a eliminat Rapidul in Cupa

Mioveni. 29 octombrie 2009.
Interul lui Stoica este surpriza optimilor din Cupa Romaniei, dupa o victorie care l-a scos din minti pe Copos. International Curtea de Arges a eliminat Rapidul din optimile Cupei, dupa o victorie cu 2-1. Golurile invingatorilor au fost marcate de Frasineanu ’12 (penalti) si Daniel Stan ’39, iar pentru bucuresteni a punctat Buga ’56. In minutul 12, Daniel Stan i-a pasat lui Claudiu Ionescu, acesta a intrat in careu si a fost faultat de Bornescu, penaltiul fiind transformat de Frasineanu.
Cu sase minute inaintea pauzei, Daniel Stan a majorat avantajul argesenilor pe tabela de marcaj, inscriind cu o lovitura de cap, la un corner executat de Frasineanu.
In minutul 56, Buga a redus din handicap, cu un sut la coltul lung, expediat din interiorul careului, lateral stanga.
International Curtea de Arges: 22. Arcaba – 15. G. Matei (7. Radut ’77), 21. Chiriches, 4. Izvoranu, 24. Frasineanu – 26. Abiodun, 14. Voiculet, 30. D. Stan (2. Bacila ’60), 20. Ciucur – 18. Cl. Ionescu (28. Nasser Menassel ’62), 19. Zagrean. Antrenor: Stefan Stoica
Rapid: 33. Bornescu – 13. Paun (2. Helder ’68), 28. Ad. Iordache, 23. M. Constantin, 19. Bozovic – 27. Dobroiu (20. St. Grigorie ’46), 15. C. Lazar, 6. Matic – 29. Buga, 30. Spadacio, 18. Joao Paulo Pinto (11. Ionita ’42). Antrenor: Viorel Hizo.

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti