930×122 CAPRA 5

dinamo-international

Interul muscat de cainii rosii

Pitesti. 28 februarie 2010.
    Dupa o prima repriza cu emotii, Dinamo Bucuresti a reusit sa obtina toate cele trei puncte ale intalnirii cu International Curtea de Arges, de stadionul Nicolae Dobrin. Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1, dupa ce interistii au condus cu 1- 0 la pauza si pareau sa produca socul etapei.
    Pentru International a marcat Bogdan Apostol in minutul 30, iar pentru Dinamo Andrei Cristea in minutele 57 si 74, si Alexe in minutul 67.
    Finantatorul formatiei International Curtea de Arges, Benone Lazar, crede ca echipa sa a pierdut partida cu Dinamo din cauza unor greseli personale, cauzate de lipsa de experienta a jucatorilor.
    „Fotbalul e nedrept, echipa noastra este tanara, au fost greseli personale, dar e important ca incepem sa aratam ca o echipa de Liga I. Am facut o alegere buna cu Ionut Badea. Am luat golul egalizator, fundasii nu facut marcajul bine, a fost si o gafa a unui tanar fundas, care nu s-a inteles cu portarul. Asta este, ne-a batut Dinamo, o echipa cu nume, noi sintem o echipa in formare,” a declarat Benone Lazar pentru sport.ro
    Au evoluat echipele:
    International: 12. M. Popa – 15. G. Matei, 21. Chiriches, 27. Pintili, 24. Frasineanu – 5. E. Kone (10. C. Lazar ’82), 28. Menassel, 8. Vezan (7. Radut ’72), 18. Antohi (26. Abiodun ’65) – 9. Apostu, 30. D. Stan. Antrenor Ionut Badea.
    Dinamo: 12. Dolha -14. Molinero, 21. D. Grigore, 18. Goian, 3. Pulhac – 22. Torje (5. D. Kone ’79), 29. N’Doye, 8. Bostina (7. Zicu ’66), 20. Adrian Cristea (10. Alexe ’46) – 17. Andrei Cristea, 9. M. Niculae. Antrenor: Cornel Talnar.

555×222 grota rece