În municipiul Deva s-a desfășurat recent etapa finală a concursului naţional de judo al Ministerului Afacerilor Interne.
Au concurat şi trei jandarmi argeşeni, care s-au calificat după ce au trecut de fazele preliminarii de la nivel local. În competiție cu cei mai buni sportivi din toate structurile ministerului, după o luptă aprigă, care a constat în mai multe runde eliminatorii, jandarmii argeşeni au câștigat trei medalii, una de aur şi două de argint:
-plutonierul major Ion Corbeanu – medalia de aur la categoria 90 kg
-plutonierul adjutant Romeo Hafner – argint la categoria +100 kg
-sergentul major Cătălin Şugubete – medalia de argint la categoria -66 kg.
Cei trei sportivi au fost medaliaţi de prefectul judeţului Hunedoara, în prezenţa inspectorilor-şefi ai inspectoratelor judeţene de poliţie, jandarmerie şi situaţii de urgenţă și a reprezentanţilor autorităţilor publice locale.













![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
