263×587-2 Grota Rece

JANDARMI ARGEȘENI, MEDALIAȚI

În municipiul Deva s-a desfășurat recent etapa finală a concursului naţional de judo al Ministerului Afacerilor Interne.

Au concurat şi trei jandarmi argeşeni, care s-au calificat după ce au trecut de fazele preliminarii de la nivel local. În competiție cu cei mai buni sportivi din toate structurile ministerului, după o luptă aprigă, care a constat în mai multe runde eliminatorii, jandarmii argeşeni au câștigat trei medalii, una de aur şi două de argint:

930×122 LA COCOS
555×222  MAIA

-plutonierul major Ion Corbeanu – medalia de aur la categoria 90 kg

-plutonierul adjutant Romeo Hafner – argint la categoria +100 kg

-sergentul major Cătălin Şugubete – medalia de argint la categoria -66 kg.

Cei trei sportivi au fost medaliaţi de prefectul judeţului Hunedoara, în prezenţa inspectorilor-şefi ai inspectoratelor judeţene de poliţie, jandarmerie şi situaţii de urgenţă și a reprezentanţilor autorităţilor publice locale.

570×90 MAIA
New Profesional Consult 263×587