SMART KIDS 930X122

acs poli timișoara

“PLOAIE” DE GOLURI ÎN ARGEȘ

“Ploaie” de goluri în Argeș. FC Argeș a surclasat astăzi pe teren propriu pe ACS Poli Timișoara. Meciul, disputat pe stadionul “Nicolae Dobrin” din Pitești, contând pentru etapa cu numărul 16 a Ligii a II-a de fotbal, a fost câștigat de gazde cu 5-0 (4-0).

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

Piteștenii au închis partida încă din prima repriză, Barbu și Enceanu reușind fiecare câte o dublă. Rareș Enceanu a înscris în minutele 3 și 35, iar Cătălin Barbu, în minutele 31 și 44.

În repriza a doua, FC Argeș a mai marcat o dată, în minutul 77, prin Vasile Buhăescu.

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

În aceeași etapă, ieri, CS Mioveni a învins cu 4-0 (2-0) acasă pe Dacia Unirea Brăila.

După aceste victorii categorice, FC Argeș și CS Mioveni au acumulat același număr de puncte: 32. Alb-violeții se află pe locul 5 în clasamentul Ligii a II-a, iar Mioveniul, pe 6. (Foto: descriptiv)

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti