NOR CURIER 930X122

scm-pitesti-club

S-a jucat derbiul județean la fotbal! Află scorul!

Cu puțin timp în urmă s-a terminat derbiul județean la fotbal. SCM Argeșul Pitești a jucat acasă, pe stadionul „Nicolae Dobrin”, cu Atletic Bradu. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 11 a seriei a șasea din Liga III.

Piteștenii au câștigat cu 4-1 (2-1) prin golurile marcate de Dulcea în minutele 25 și 80, Șerban (autogol) în minutul 40 și de Albu în minutul 68. Pentru oaspeți a înscris Ruță, în minutul 5. Cu 13 minute înainte de final, Atletic Bradu a ratat o lovitură de la 11 metri.

În urma victoriei de astăzi, SCM rămâne liderul seriei, acumulând 26 de puncte. Chindia Târgoviște, ocupanta locului 2, cu 23 de puncte, va evolua duminică, de la ora 11, în deplasare cu Fortuna Câmpina.