Donaris 930 x 122

emil săndoi

S-A JUCAT FC HERMANNSTADT-FC ARGEȘ – REZULTATUL FINAL

FC Argeș a pierdut și meciul din deplasare cu FC Hermannstadt, disputat în Sibiu și încheiat în urmă cu puțin timp.

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

După o prestație foarte slabă în faza de atac, alb-violeții au fost învinși cu 1-0 (0-0). Gazdele, care ocupă locul 2 în clasamentul Ligii a II-a de fotbal, au înscris unicul gol al partidei în minutul 70, prin Radu Crișan.

În minutul 62, după un henț în careu comis de Buhăescu, sibienii au ratat un penalty, prin Cosmin Neagu, mingea lovind bara.

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

Este a doua înfrângere consecutivă pe care o suferă elevii lui Emil Săndoi, după eșecul de marți de pe teren propriu cu CS Mioveni (0-1) (subiectul pe larg și imagini, AICI).

Meciul de astăzi a contat pentru etapa cu numărul 33 a Ligii a II-a de fotbal.

FC Argeș a rămas pe locul 4, cu 58 de puncte, dar a fost egalată la numărul de puncte de CS Afumați.