Donaris 930 x 122

SCM_Pitesti_cupa

SCM a avut azi meci în Trivale. Află rezultatul!

Echipa de fotbal a Primăriei Piteşti, SCM, a avut astăzi meci în Trivale, pe stadionul „Nicolae Dobrin”. Partida s-a încheiat în urmă cu puţin timp, adversarii alb-violeţilor fiind jucătorii de la Avântul Reghin.

Scorul final a fost 4-1 (la pauză, 3-1) pentru piteşteni. Pentru SCM au marcat Nilă, Ionescu şi Enache, în prima repriză, și Tameş, în a doua parte a jocului.

A fost primul meci al lui Tameş în tricoul echipei Primăriei, până acum el fiind accidentat.

SCM se află la a treia victorie în actuala ediţie a Ligii a III-a, seria a șasea, obiectivul fiind promovarea. Piteştenii au pierdut până acum un singur meci, cel de la Câmpina (1-3).

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti