NOR CURIER 930X122

scm-pitesti-club

SCM Pitești a jucat azi la Câmpina! Află scorul!

SCM Argeșul Pitești a disputat astăzi al optulea meci în actualul sezon al Ligii 3 la fotbal.

Piteștenii au evoluat în deplasare, la Fortuna Poiana Câmpina, și au câștigat. Scorul a fost 1-0 (la pauză, 0-0) pentru piteșteni. Unicul gol a fost marcat în minutele de prelungire ale partidei. Reușita i-a aparținut lui Călin.

În ciuda victoriei de azi, SCM Argeșul Pitești nu a preluat șefia seriei a șasea. Asta pentru că, la rândul ei, FC Zagon s-a impus, tot cu 1-0 și tot în deplasare, la Civitas Făgăraș, menținându-se pe primul loc în clasament, cu 20 de puncte. Piteștenii au acumulat 19 puncte.

Cealaltă echipă din Argeș care joacă în Liga 3, în aceeași serie, Atletic Bradu, a câștigat acasă, cu 1-0, în fața celor de la Avântul Reghin.