New Profesional Consult 930 x 122

minge

Una caldă, una rece în Liga a III-a!

Cu puțin timp în urmă, s-au încheiat partidele disputate astăzi în seria a șasea a Ligii a III-a la fotbal.

Ambele echipe argeșene care evoluează în această ligă au jucat în deplasare: SCM Pitești, la Conpet Ploiești, iar Atletic Bradu, la Urban Titu.

SCM Pitești, echipa Primăriei, a câștigat. Scorul final a fost 2-0 (la pauză 0-0) pentru piteșteni. Golurile i-au avut ca autori pe Ionescu, în minutul 70, și pe Dulcea, în minutul 80. În schimb, Atletic Bradu a pierdut. Gazdele s-au impus la limită, 1-0 (0-0), prin reușita lui Butoi, din minutul 74.

Meciurile au contat pentru etapa cu numărul 5.

555 X 222 CAPRA