New Profesional Consult 263×587

9 ELEVI DIN VÂLCEA FAC STAGIU DE PRACTICĂ LA JANDARMERIA ARGEȘ

În perioada 8 iunie-17 iulie nouă elevi de la Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi ,,Grigore Alexandru Ghica” din Drăgăşani (Vâlcea) desfăşoară stagiul de practică la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Argeş, în conformitate cu programa de învăţământ.

În primele zile ale stagiului de practică elevii vor urma un program de acomodare cu specificul unităţii și vor primi informații despre instructaje, programul şi misiunile Inspectoratului.

930 x122 grota rece
Posada Curtea de Arges 555×222

Elevii vor fi îndrumaţi de tutori-jandarmi cu experienţă în cadrul unui program de tutelă profesională şi vor participa la misiunile care revin subunităţilor de ordine publică din Piteşti (5 elevi), Câmpulung Muscel (3 elevi) şi Curtea de Argeş (1 elev).

La finalul stagiului cei nouă vor fi apreciaţi cu calificative, care le vor fi transmise unităţii de unde provin. (Foto: Arhivă)

New Profesional Consult 570×90
263×587.jpg La COCOS