În urmă cu câteva minute Piteștiul a intrat sub cod galben de instabilitate atmosferică accentuată.
Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, se vor semnala frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, care pot lua aspect de vijelie, averse care vor cumula 20-25 l/mp și grindină de dimensiuni mici.
Sub codul galben, care va dura până la ora 17, conform ANM, se află și orașul Topoloveni și comunele Cotmeana, Vedea, Albota și Dârmăneşti.











