La această oră în Pitești este vijelie. Vântul bate cu putere, plouă torențial și sunt descărcări electrice. Din cauza „perdelei” de precipitații torențiale, a plafonului de nori negri și a vântului, care spulberă ploaia, vizibilitatea este scăzută.
De altfel, Piteștiul, ca și întreg județul Argeș, se află de la ora 6:40 sub cod galben de frecvente descărcări electrice, grindină de mici dimensiuni, intensificări ale vântului care au aspect de vijelie și averse ce depăşesc izolat 15 l/mp.
Codul galben va expira, potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, la ora 8.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




