La sediul din Pitești al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş s-a desfăşurat astăzi ceremonialul militar organizat cu ocazia înaintării în gradul următor, la termen, a ofiţerilor şi a subofiţerilor din cadrul instituţiei.
Prin ordinul ministrului Afacerilor Interne au fost avansaţi în gradul de locotenent-colonel 3 ofiţeri, alți 3 în gradul de maior și 2 ofițeri în gradul de locotenent.

În gradul de locotenent-colonel:
-Maior Bogdan Ștefan
-Maior Mirela Alexandrina Stan
-Maior Elena Oana Cătălina
În gradul de maior:
-Căpitan Aurel Teodor Graure
-Căpitan Alexandru Liviu Radu
-Căpitan Florentin Denis Vlăsceanu

În gradul de locotenent:
-Sublocotenent Cosmin Ion Giurca
-Sublocotenent Andrei Robert Ilie.
De asemenea, prin ordinul inspectorului-şef al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş, au fost înaintaţi în gradul următor 36 de subofiţeri şi un maistru militar.















