Inundațiile din partea de sud-vest a țării i-au pus pe jar pe miniștri. O parte dintre ei au venit personal în județele afectate.
Este și cazul vicepremierului Daniel Constantin, ministrul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Constantin se află la această oră în Pitești, la sediul Prefecturii Argeș. Vicepremierul, care este și deputat de Pitești, a fost informat de prefectul Mihai Oprescu asupra situației din județ din punct de vedere al pagubelor produse de ploile abundente.
Precizăm că Daniel Constantin și prefectul Oprescu intră acum în videoconferință cu autoritățile din București și cu autoritățile din celelalte județe care au probleme din cauza inundațiilor.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKV-de-Summer_Sale_2026_epitesiti-1.jpg)








