EcoMoto 930×122

mutu_autograf

Mutu, gol pentru Cesena!

Atacantul roman Adrian Mutu a inscris pentru Cesena intr-un meci de pregatire disputat impotriva formatiei Vallesavio.

Internationalul roman a deschis scorul in minutul 3, iar „calutii de mare” au invins cu 5-0, celelalte goluri fiind marcate de Parolo (60′), Bogdani (75′) si Eder, de doua ori (76′, 83′).

Adrian Mutu a fost inlocuit la pauza, atunci cand antrenorul Cesenei a efectuat noua schimbari.

Urmatorul meci al Cesenei in Serie A este programat duminica, in deplasare, cu Bologna.

Dupa 10 etape, Cesena ocupa ultima pozitie in clasamentul primei ligi italiene, cu numai 3 puncte obtinute din tot atatea remize.