hevy 263x587px

PE BULEVARDUL „PETROCHIMIȘTILOR” UN PANOU PUBLICITAR SMULS DE VIJELIE A RĂNIT UN ȘOFER

VIJELIE_PITESTI

Vijelia de aseară din Pitești a provocat și o victimă. Incidentul a avut loc pe bulevardul Petrochimiștilor din cartierul Prundu.

Din cauza vântului puternic un panou publicitar s-a desprins și a căzut pe pavilionul unui autoturism care se afla în mișcare. Șoferul, un piteștean în vârstă de 48 de ani, se deplasa către zona Vămii Pitești. Potrivit Poliției Rutiere, din fericire conducătorul auto s-a ales doar cu răni ușoare.

930X122 MAIA
555*222 supernova

Amintim că ieri, între orele 16:15 și 18, Piteștiul, dar și Curtea de Argeș și Câmpulung Muscel s-au aflat sub cod galben de vijelie, de descărcări electrice și de averse.

New Profesional Consult 570×90
263×587 MAIA