Kaia 930 x 120

ronaldo

Romania invinsa de Brazilia in meciul de adio pentru Ronaldo!

România a pierdut la limită primul amical de lux al verii, disputat contra Braziliei, la Sao Paulo. Pe lângă un prilej de pregărire pentru Copa Americana, pentru brazilieni a fost ocazia de a-i spune adio marelui Ronaldo.

Mare si la figurat, dar si la propriu, pentru ca starul brazilian care a jucat doar un sfert de ora cantareste in jur de 100 de kilograme!

Reprezentativa României, fără alte vedete în teren în afara lui Ciprian Marica, a pierdut cu scorul de 0-1 meciul amical disputat contra Braziliei, care a profitat de ocazie pentru a-i spune adio lui Ronaldo.

Doar 22 de minute au rezistat „tricolorii” fără gol primit pe stadionul Pacaembu din Sao Paulo, Fred deschizând scorul după o fază creată de Neymar. Brazilia a controlat autoritar jocul, „tricolorii” trecându-şi în cont o singură ocazie importantă de a marca, bara lui Gabriel Mureşan din minutul 25.