Eurial 263×587

SCHIMBARE PE BULEVARDUL REPUBLICII

Schimbare pe bulevardul Republicii. Primăria Piteşti şi Poliţia Rutieră propun un proiect de resistematizare.

Se are în vedere intersecţia străzii Victoria cu bulevardul Republicii, prin ştergerea marcajului longitudinal continuu şi aplicarea marcajului cu linie simplă discontinuă până în dreptul trotuarului din faţa magazinului Profi (la clinica Self Control).

IMM 930×122
555×222 LA COCOS

De asemenea, ar urma să fie amplasat un indicator cu semnificaţia „Oprirea interzisă” pe bulevardul Republicii în dreptul statuii Ţăranului român (la Havuzul de apă). Scopul: fluidizarea traficului rutier, în prezent în zonă mașinile fiind parcate pe partea carosabilă.

În opinia noastră, potrivită ar fi și amenajarea unei treceri de pietoni între zonele Profi și Self Control, având în vedere numărul mare de pietoni care, pentru a traversa strada, se expun riscului de a fi accidentați.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
Eurial 263×587