Un nou târg în Piteşti, după Târgul de Crăciun. Primăria a iniţiat un proiect de hotărâre pentru organizarea unei noi ediţii a Târgului „Mărţişor”.
Ca de obicei, tarabele comercianţilor vor fi amplasate în Piaţa „Vasile Milea” şi, eventual, în incinta complexului expozițional Casa Cărţii (în caz de vreme nefavorabilă). Taxa de ocupare a domeniului public va fi de 2 lei pe mp pe zi. Comercianţii interesați vor trebui să depună cereri la Primărie pentru a putea vinde mărţişoare la acest târg. Repartizarea locurilor pentru comercianți se va face prin tragere la sorţi.
Potrivit proiectului, târgul ar urma să fie organizat în perioada 22 februarie – 3 martie 2017.










![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)