În urmă cu puţin timp, un elicopter SMURD a ajuns la Curtea de Argeş de unde a preluat un pacient de 35 de ani, aşa cum v-am informat.
Conform ultimelor date, este vorba despre un turist din Galaţi care se afla în vacanţă în Argeş şi care a căzut cu bicicleta pe munte. El a suferit o ruptură de splină şi a trebuit să fie trimis la Bucureşti, la un spital din Capitală.
Numele turistului este Marius Gheorghe. În prezent starea sa este stabilă.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





