UPDATE: Pompierii, intervenție la școala din Golești. Incendiul a fost lichidat. Nu a fost nevoie de evacuarea elevilor, precizează ISU Argeș. Cauza urmează să fie stabilită.
La această oră, un echipaj cu o autospecială cu apă și spumă și un altul cu o autoscară, ambele de la Detașamentul de Pompieri Pitești, intervin în Ștefănești.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș, la Școala Gimnazială din Golești (sat arondat Ștefăneștiului) a izbucnit un incendiu la coșul de fum (arde vata minerală din jurul coșului). Vom reveni cu amănunte. (Foto: descriptiv)











