Autorităţile din Argeş sunt în alertă maximă astăzi, în condiţiile în care în Curtea de Argeş vor avea loc funeraliile Reginei Ana a României.
În Curtea de Argeş pregătirile sunt în toi. Se mătură străzile, se fac ultimele pregătiri la corturile de prim-ajutor, iar forţele de ordine sunt peste tot.
Circulația pe bulevardul Basarabilor, pe care va veni cortegiul funerar către noua Catedrală Arhiepiscopală și Regală (acolo unde va fi înhumată Regina), este închisă. (Video și foto: Mihai Neacșu)








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


