Accident în cursul nopții: Intersecția care dă fiori șoferilor din Pitești!
Un accident rutier s-a produs în cursul nopții, în jurul orei 03:30, în intersecția dintre Bulevardul Republicii și strada Constantin Zărnescu din municipiul Pitești (în Centru, după Teatrul Alexandru Davila).
În eveniment au fost implicate două autoturisme, care s-au ciocnit în condiții ce urmează să fie stabilite cu exactitate de către polițiști.
La fața locului au intervenit echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ), însă, din fericire, nu au existat persoane rănite.
Cele două vehicule au suferit avarii, iar traficul în zonă a fost afectat temporar până la eliberarea carosabilului.
Cauze posibile: viteză, neatenție și neacordare de prioritate
Potrivit primelor informații, accidentul s-ar fi produs pe fondul unei combinații de factori precum viteza neadaptată, neacordarea de prioritate și neatenția la volan.
Circumstanțele exacte ale producerii coliziunii urmează să fie clarificate în urma verificărilor efectuate de oamenii legii.
O intersecție cu risc ridicat pe timpul nopții
Intersecția dintre Bulevardul Republicii și strada Constantin Zărnescu este cunoscută de mulți șoferi ca fiind una problematică, în special pe timpul nopții.
Traficul redus îi determină pe unii conducători auto să circule cu viteză mai mare, ceea ce poate crește riscul producerii unor accidente.













