hevy 263x587px

Exclusiv/Pitești. Panică la Kaufland! Oamenii au ieșit speriați

Exclusiv/Pitești. Panică la Kaufland! Oamenii au ieșit speriați

Exclusiv/Pitești. Panică la Kaufland! Oamenii au ieșit speriați

Evacuare de urgență, în această seară, la magazinul Kaufland Găvana din Pitești, după declanșarea sistemului de alarmă.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Toți clienții și angajații au fost rugați să părăsească incinta imediat, fără ca motivul să fie explicat în acel moment.

Alarmele au pornit brusc

Potrivit informațiilor obținute de ePitești, toate alarmele magazinului au început să sune simultan, după ce un senzor ar fi fost activat accidental.

Situația a creat confuzie și panică printre clienți, care nu știau dacă este vorba despre o urgență reală.

Evacuare calmă, dar cu neliniște în rândul celor prezenți

Evacuarea s-a desfășurat în câteva minute.

Oamenii au ieșit în parcarea magazinului, unde au așteptat clarificări din partea personalului.

Deși nu au existat semne de pericol, lipsa de informații a generat tensiune în rândul clienților.

Surse interne: Nu a fost nimic grav

Surse din interiorul magazinului au confirmat pentru ePitești că nu a existat o situație reală de risc.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
New Profesional Consult-555×222

Senzorul care a declanșat alarma nu ar fi indicat o problemă majoră, însă, conform procedurilor, evacuarea este obligatorie până la verificarea tuturor sistemelor.

Cauza, încă neclară

Deocamdată, nu este stabilit ce a declanșat funcționarea senzorului.

Nu au fost transmise declarații oficiale ale companiei, însă verificările interne sunt în desfășurare.

Exclusiv/Pitești. Panică la Kaufland! Oamenii au ieșit speriați

570x90px https://hevy.ro/
imm 263×587