Oficial: Mircea Drăghici, propus ministru al Transporturilor.
Comitetul Executiv Național al Partidului Social Democrat a decis în această seară, cu unanimitate de voturi, ca propunerea PSD pentru funcția de ministru al Transporturilor să fie Mircea Drăghici, deputat de Argeș și trezorier al partidului.
În aceeași ședință, Lia Olguța Vasilescu a fost nominalizată pentru postul de ministru al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.
Propunerile vor fi înaintate președintelui Klaus Iohannis pentru semnarea decretelor de numire.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)









