263 X 587 CUMPANA 1

Video EXCLUSIV – Sute de soldați americani au poposit lângă Pitești

Zece autocare care transportă soldați americani, ce vor fi detașați în România, au poposit, în urmă cu puțin timp, lângă Pitești, pe autostrada A1, zona km 110.

 

930X122 MAIA
https://hevy.ro/ 555x222px

Acestea au intrat în țară în această dimineață, în jurul orei 11, prin Vama Nădlac.

Conform informațiilor oficiale, în total vor fi repoziționați în țara noastră un număr de 1.000 de militari americani.

Aceștia fac parte din Regimentul 2 Cavalerie, staționat în Germania.

Autocarele cu soldați, însoțite de autospeciale ale Poliției, se vor deplasa, cel mai probabil spre Mihail Kogălniceanu, respectând ruta Arad – Deva – Sibiu – Râmnicu Vâlcea – Pitești – București – Mihail Kogălniceanu.

Reamintim că, sosirea soldaților SUA în România vine după ce aseară, în jurul orelor 22.00, primele convoaie cu tehnică militară SUA – Task Force Cougar, au intrat în țară tot pe la punctul de trecere a frontierei Nădlac, judeţul Arad.

Primii soldați americani, peste 100, au ajuns în țara noastră în cursul zilei de marți, 8 februarie. Subiectul pe larg, AICI: Peste 100 de soldați americani au sosit în România.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti