Un incident neobișnuit a avut loc în urmă cu puțin timp, în municipiul Pitești, în zona Tudor Vladimirescu, în apropierea punctului de lucru al societății Apă Canal 2000, situat la blocurile U2-U3.
Potrivit informațiilor de la fața locului, un bărbat aflat la unul dintre balcoanele blocului a început să arunce bancnote de 50 și 200 de euro, despre care există suspiciuni că ar fi false.

Una dintre angajatele Apă Canal, aflată în zonă, a fost atinsă de o bancnotă în cădere.
Femeia ar fi luat banii, i-ar fi rupt și i-ar fi aruncat la gunoi, suspectând că sunt falși.
La scurt timp, la fața locului a intervenit un echipaj al Poliției Naționale, care a preluat cazul.
EXCLUSIV/Pitești: Angajată Apă Canal, „lovită” cu € aruncați de la balcon! Nimeni nu se aștepta la ce a făcut apoi!
Polițiștii au adunat toate bancnotele de pe jos, inclusiv cele care nu fuseseră rupte, și le-au sigilat într-o folie de plastic.

Au fost ridicate și fragmentele de bancnote distruse, în vederea expertizării.
Până la această oră, nu a fost confirmat oficial dacă banii erau veritabili sau falși. Incidentul este acum cercetat de autorități.
Poliția continuă investigațiile pentru a stabili identitatea persoanei care a aruncat bancnotele de la balcon și natura exactă a banilor.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)










