263×587.jpg La COCOS

ALIANŢA PSD-UNPR-PC, LA PRIMA CONFERINŢĂ DE PRESĂ ÎN ARGEŞ

Alianţa electorală PSD-UNPR-PC, constituită pentru alegerile europarlamentare, a organizat astăzi prima conferinţă de presă de la înfiinţarea sa în Argeș.

La evenimentul care a avut loc la sediul județean din Piteşti al Partidului Social Democrat au fost prezenţi vicepreşedintele PSD Argeş Radu Vasilică (deputat) şi preşedinţii filialelor UNPR (senatorul Iulian Cristache) şi PC (consilierul judeţean Ion Cornel Lazăr). UNPR şi PC au candidaţi pe lista comună cu PSD, dintre care trei poziţii sunt eligibile.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222  MAIA

Cu această ocazie, Radu Vasilică a anunțat că mâine va avea loc în București, la Romexpo, lansarea candidaţilor alianţei pentru alegerile europarlamentare, în prezența şefului Parlamentului European, Martin Schultz. Vor participa şi câteva sute de reprezentanţi din Argeș ai alianței.

570×90 MAIA
imm 263×587