Institutul Național pentru Fizica Pământului anunță că azi-noapte s-a produs un cutremur.
Seismul a avut loc la ora 2:36, la o adâncime de 125 de kilometri, în județul Vrancea. Magnitudinea a fost de 3, 2 grade pe scara Richter.
Amintim că cel mai puternic seism din țara noastră de la începutul noului an și până acum s-a înregistrat în județul Buzău, pe 4 ianuarie, la ora 4:28. Cutremurul a avut o magnitudine de 4, 1.





![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





