imm 263×587

NERVI ȘI AGLOMERAȚIE: E BĂTAIE DE JOC!

Nervi și aglomerație: e bătaie de joc! A fost aglomerație ieri, dar și astăzi la Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea și Evidența Pașapoartelor Argeș.

Astăzi, încă de la ora 5 dimineața (!) au venit persoane pentru a prinde un bilet de ordine din cele 150 care sunt puse la dispoziție. La ora 10.00, nu se mai eliberau bilete. Cei care nu au reușit să își depună astăzi documentele necesare sunt nevoiți să se prezinte din nou, la același serviciu, în aceeași căldură și să aștepte la cozi la fel de mari.

930×122 https://hevy.ro/
Eurial 555 x222

”Este o bătaie de joc, am ajuns la ora 7, dar alții așteptau și de la ora 5. Deși scrie că programul începe la 8 dimineața, ei au deschis cu o jumătate de oră întârziere. Ieri au eliberat doar 50 de bilete de ordine, au spus că nu pot da mai multe.”, ne-a transmis, revoltată, o tânără argeșeancă.

fngcimm BANNER 570×90
hevy 263x587px