Pitești: Surpriză majoră la Poliție în toiul nopții!
Seara de ieri a adus agitație la Poliția din Pitești, după ce o tânără de 30 de ani, Marica Marilena Aurora, din comuna Rociu, a fost dată dispărută.

Potrivit informațiilor transmise de IPJ Argeș, femeia, cunoscută cu afecțiuni medicale de natură psihică, a plecat voluntar, într-o direcție necunoscută, dintr-un supermarket situat pe strada Exercițiu, unde se afla împreună cu părinții săi.
Imediat, polițiștii Secției 3 Poliție Pitești au demarat verificările și au făcut apel la populație să ofere informații utile pentru găsirea femeii.
Aceasta avea o serie de semnalmente clare: aproximativ 1,70 m înălțime, 80 kg, constituție robustă și o cicatrice vizibilă pe antebrațul stâng.
Pitești: Surpriză majoră la Poliție în toiul nopții!
La momentul dispariției purta o geacă albă scurtă, blugi maro și un tricou roz închis.
Surpriza a venit însă în cursul nopții, când Marica Marilena Aurora s-a prezentat singură la sediul Secției 3 Poliție Pitești.
După verificările efectuate, oamenii legii au stabilit că aceasta nu a fost victima vreunei infracțiuni.
Autoritățile le mulțumesc cetățenilor care au răspuns apelului și subliniază importanța reacției imediate în astfel de cazuri.
Totodată, polițiștii reamintesc că, în situații similare, orice informație poate fi vitală și trebuie comunicată de urgență la 112 sau la cea mai apropiată unitate de poliție.
Incidentul s-a încheiat cu bine, însă cazul rămâne un semnal de alarmă privind atenția necesară pentru persoanele vulnerabile.





![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)







